Výroba

Společnost Milltek Sport byla založena v roce 1983. Patří mezi nejznámější a nejzkušenější v aftermarket tuningu. Nová éra započala otevřením Milltek Sport Advanced Manufacturing Center v anglickém Derby.

Do tohoto centra bylo investováno 2,5 milionu liber a jeho výstavba trvala 18 měsíců. Přináší výhody z hlediska efektivity výroby, snížení spotřeby energie a zkvalitnění výrobků. Milltek Sport díky tomu může uspokojit poptávku ve více než 95 zemích po celém světě.

Milltek Sport odhaduje nárůst výrobní kapacity o 35%, což bude znamenat především zkrácení čekacích lhůt. Jako první tak dodává na trh výfukové systémy pro nejnovější vozy, jako například Toyota GR Yaris, BMW M3/M4 nebo nové Audi RS3.

Nové zařízení doplňuje výzkumné centrum poblíž německého Nürburgringu v Německu. Další výrobní závod je v Ilkestonu.

Milltek Sport Advanced Manufacturing Center sousedí s ústředím a skladem v Pride Park v Derby. Nová budova má rozlohu 15 000 čtverečních stop.

Milltek do výroby nově zařadil robotický laser BLM LT-3 HI-FLEX, laserový stroj BLM LC5 a vícevrstvou ohýbačku trubek BLM ELECT 102 CNC s kapacitou 4”/102 mm. Tyto nové stroje zajišťují dokonalou povrchovou úpravu výfuků Milltek Sport.

Například pětiosý robotický laser dělá řezy, které by ručními procesy nebyly možné. Řezání laserem umožňuje lepší využití materiálů, zvyšuje efektivitu a snižuje % vadných kusů.

Díky otevření Milltek Sport Advanced Manufacturing Center taky přibylo několik nových pracovních míst v obchodním oddělení v Derbyshire. Celkový počet zaměstnanců se zde zvedl na 70. Mezi ně patří například produktový konstruktér s vysokou kvalifikací v CAD a 3D modelování. Další speciálně vyškolení odborníci se starají o provoz strojů.

Všechny výfukové systémy Milltek jsou vyrobeny z nerezové oceli T304L. To zajišťuje dlouhou životnost a vysokou odolnost výfuků i v těch nejnáročnějších podmínkách. T304L je vysoce odolná forma nerezové oceli, která je nejméně náchylná k degradaci materiálu a změně barvy.

Ředitel Milltek Sport Steve Pound řekl: „Blíží se naše 40. výročí v roce 2023, nyní jsme v nejvíce vzrušujícím období naší historie. Poptávka po našich produktech roste výrazným tempem. Chceme posílit náš status lídra v tomto segmentu a zároveň být první při dodávání nových produktů na trh.

„Otevření Milltek Sport Advanced Manufacturing Center nám umožní další růst a zvýšení kvality produktů. Zároveň nebudeme nuceni tolik využívat externí dodavatele, kvůli kterým je celý proces delší.“
Pound pokračoval: „Je to skvělá zpráva pro všechny. Pro naše zákazníky, zaměstnance i distributory v různých zemích.“

 

Zpět do obchodu